| Packaging | Bottle/Drum |
|---|---|
| Form | Liquid |
| CAS | 2078-71-9 |
| Country Of Manufacture | China |
| Product Name | 2-Hydroxyethylurea / Hydroxyethyl Urea |
| MOQ | 50g |
|---|---|
| Color | White |
| Usage | Anti Hair Loss |
| Certifications | GMP, ISO 9001, HACCP |
| Shelf Life | 24 Months |
| MOQ | 50g |
|---|---|
| Color | White |
| Usage | Anti Hair Loss |
| Certifications | GMP, ISO 9001, HACCP |
| Shelf Life | 24 Months |
| Packaging | 6ml, 8ml, 10ml |
|---|---|
| Dosage Form | Injection |
| CAS | 1191237-69-0 |
| Route Of Administration | Subcutaneous Injection |
| Country Of Manufacture | China |
| Grade | Pharmaceutcial Grade |
|---|---|
| Function | Healthcare Products |
| CAS | 26159-34-2 |
| Purity | 99% |
| Shelf Life | 2 Years |
| Grade | Pharmaceutcial Grade |
|---|---|
| Function | Healthcare Products |
| CAS | 544-31-0 |
| Purity | 99% |
| Shelf Life | 2 Years |
| MW | 269.383 |
|---|---|
| Sample | Available |
| CAS | 68497-62-1 |
| Storage | Cool Dry Place |
| Shelf Life | 2 Years |
| Grade | Pharmaceutcial Grade |
|---|---|
| CAS | 26159-34-2 |
| Purity | 99% |
| Shelf Life | 2 Years |
| Test Method | HPLC UV |
| MOQ | 50g |
|---|---|
| Color | White |
| Usage | Anti Hair Loss |
| Certifications | GMP, ISO 9001, HACCP |
| Shelf Life | 24 Months |
| Sample | Available |
|---|---|
| Product Name | PQQ |
| Shipping Method | Air(UPS, FedEx, TNT, EMS) Or Sea |
| Support | Email, Phone, Online Chat |
| Shelf Life | 2 Years |